Menu
Your Cart

Kolagēns™ 450g pulveris

Kolagēns™ 450g pulveris
Kolagēns™ 450g pulveris

- 100% Hidrolizēta kolagēna peptīdi

- Ādas, matu, locītavu un nagu veselībai

- Viegli šķīstošs, BEZ specifiskas garšas
19.98€
Bez PVN: 16.51€
  • Statuss: Pieejams pasūtīšanai
  • kods: KOL450

100% Dabīgs Kolagēna Pulveris

Kolagēns™ ir Latvijā izstrādāts un Francijā ražots uztura bagātinātājs, kas radīts no augstvērtīgiem liellopu izcelsmes kolagēna peptīdiem. Izvēloties mūsu produktu, vari būt pārliecināta par tā bioloģisko pieejamību organismam.

  • Liellopu izcelsmes hidrolizēta kolagēna peptīdi

  • 450g iepakojums satur 45 porcijas (10g)

  • BEZ saldinātājiem, BEZ krāsvielām, BEZ konservantiem

  • Ražots Francijā, reģistrēts PVD uztura bagātinātāju reģistrā

  • Viegli šķīstošs, BEZ specifiskas garšas

Kolagēns™ ir viegli šķīstošs un nemaina šķidruma konsistenci. Tas ir viegli lietojams uztura bagātinātājs, ko var pievienot teju jebkam. Piemēram, vari uzsākt savas dienas gaitas ar ierastajām brokastīm, pievienojot tām 1 karoti kolagēna peptīdu pulvera. 


Ieteicamā kolagēna deva ir noteikta 10 g dienā, taču, tā kā tas ir dabisks uztura bagātinātājs, tā lietošanas daudzumu var saprāta robežās piemērot Tavas diētas vajadzībām. 

Kolagēna pulveris
Kolagēns uzturvērtība

SASTĀVDAĻAS:

100% Hidrolizēta kolagēna peptīdi

Balts kolagēna pulveris

Lai gan visbiežāk kolagēnu redzam kā sastāvdaļu skaistumkopšanas līdzekļos, pēdējā laikā tas ir piedzīvojis uzvaras gājienu arī kā uzturā lietojams produkts. Kolagēnu pievieno dažādiem pārtikas produktiem kā bioloģiski aktīvu funkcionālu sastāvdaļu, kas veicina organisma fizioloģisko darbību. 


Un tam ir labs pamatojums - šī aktuālā tendence ir balstīta tās potenciālā uzlabot dabisko skaistumu un veselību, kā arī atjaunot zudušās kolagēna rezerves mūsu ķermenī. 

Tā kā kolagēns nodrošina virkni dažādu funkciju un ir visbiežāk sastopamais proteīns cilvēka organismā, tā klātbūtnei ķermenī ir liela nozīme. Arī Latvijā par kolagēnu un tā iedarbību tiek runāts aizvien biežāk. Tomēr pirms noskaidrojam, kā kolagēns var uzlabot izskatu un iekšējo veselību, apskatīsim, kas tieši ir šī būtiskā olbaltumviela un kāda ir tās nozīme mūsu organismā. 

Kolagēns ir galvenā sastāvdaļa saistaudu uzbūvē. Galvenokārt tas atrodas šķiedrās, piemēram, cīpslās un ādā, un veido aptuveni 30% no kopējā olbaltumvielu satura mūsu ķermenī. Visvienkāršākais veids, kā saprast kolagēna nozīmi mūsu organismā, ir domāt par to kā uzbūves pamatu, kas atbild par ķermeņa struktūru. 

Kolagēna nozīme tiek atspoguļota arī pašā vārdā. Vārds “kolagēns” ir cēlies no seno grieķu vārda “κόλλα” jeb “līme”. Kolagēns ir būtisks elements kaulu, muskuļu, cīpslu, saišu, ādas un matu uzbūvē. Tā galvenā loma ir šūnu un audu sastiprināšana, nodrošinot dažādu organisko struktūru formu un funkcionalitāti. Vienkāršāk sakot, kolagēns darbojas kā līme, kas saglabā ķermeņa izskatu un darbību vislabākajā stāvoklī.


Lai gan ir identificēti vismaz 16 dažādi kolagēna veidi, I, II un III tipa kolagēns pārstāv līdz pat 90% kolagēna mūsu organismā. Šīs kolagēna molekulas grupējas, veidojot garas un smalkas šķiedras ar trīskāršās spirāles pamatstruktūru. 


I tipa kolagēns ir visizplatītākais un to var atrast kaulos, cīpslās un saitēs. Tas sastopams arī ādā, kur tas galvenokārt ir atbildīgs par ādas izturību un elastību. Līdzās I tipa kolagēnam bieži varam atrast arī III tipa kolagēnu, kas visvairāk izplatīts iekšējos orgānos, asinsvados un ādā. Turpretī II tipa kolagēns atrodas galvenokārt skrimšļos un acīs. 

Kolagēnam ir divas galvenās bioloģiskās lomas. No vienas puses, tas ir atbildīgs par audu un orgānu sasaisti. No otras puses, kolagēns šiem audiem un orgāniem nodrošina mitrināšanu, izturību, elastību un pielāgošanās spējas. Tas ir atrodams gandrīz ikvienā mūsu ķermeņa daļā, jo spēlē būtisku lomu ķermeņa funkciju nodrošināšanā. Bez kolagēna mūsu ķermenis nespētu funkcionēt.

Kolagēna ietekme uz mūsu ķermeni.

Kolagēnu mūsu ķermenī sintezē specializētas šūnas, ko sauc par fibroblastiem. Novecošanas un dzīvesveida dēļ mainās dažādi metabolisma procesi, kas ietekmē šo šūnu spēju sintezēt proteīnus, ieskaitot kolagēnu. Visbiežāk dabiski sintezētā kolagēna zudums novērojams pēc aptuveni 25 gadu vecuma, kad novecošanās pazīmes sāk kļūt manāmas. Pēc tam ar katru gadu dabiskā kolagēna sintēze organismā mazinās par aptuveni 1%. 


Savukārt, sasniedzot aptuveni 40 gadu vecumu, kolagēns sāk noārdīties ātrāk, nekā ķermenis to spēj sintezēt. Ap 60 gadu vecumu kolagēna sintēze būs sarukusi jau aptuveni uz pusi. Runājot par kolagēna mazināšanos ķermenī, vizuālās pazīmes ir tikai redzamā aisberga daļa. 


Kolagēna sintēzes samazinājuma efekts ietekmē visus mūsu audus un orgānus. To funkcionalitāte, pretestības un elastības spējas mazinās. 

Tas rada virkni reakciju, kas noved pie:

  • Grumbām

  • Locītavu un muskuļu stīvuma

  • Tonusa trūkuma

  • Muskuļu jutīguma