Makadāmijas riekstu eļļa – dzīva, nerafinēta, 100%, iegūta ar aukstās spiešanas metodi, bez konservantiem, aromatizētājiem un garšas pastiprinātājiem.
- Statuss: Pieejams pasūtīšanai
- Model: 15999
Makadāmija aug Austrālijā, daži tā veidi aug Dienvidamerikas zemēs. Tā kā šī koka augļu vākšana un attīrīšana ir roku darbs, makadāmijas rieksti un no tiem iegūtā eļļa ir visai dārga.
Makadāmijas riekstu eļļa notievēšanai
Makadāmijas riekstu eļļas lietošana uzturā palīdz notievēt, jo normalizējas tauku apmaiņa, atjaunojas apmaiņas procesi, uzlabojas veselība un nostiprinās organisma aizsargspēja.
Pasaulē šī eļļa pirmām kārtām tiek izmantota sejas un ķermeņa ādas un matu kopšanai. Kosmētikas produkcijā eļļa ir ļoti populāra, taču lietot to tīrā veidā, protams, ieteicamāk.
Makadāmijas riekstu eļļas sastāvā ir vitamīni, steroli (galvenokārt beta-sitosterols), tokoferoli, kā arī magnijs, tiamins, taukskābes (100ml eļļas ir stearīnskābe 5–8%, oleīnskābe 55–60%, palmitīnskābe 7–11%, palmitoleīnskābe 10–23%, līdz 6% eikozeīnskābes, linolskābe – 4%, alfalinolskābe līdz 3,55%). Eļļa ir bagāta ar vitamīniem – А, В1, В2, В5, В6, В9, В12, Е, РР.
No minerālvielām eļļas sastāvā visvairāk ir kalcija, kālija, magnija, cinka un vara. Tajā ir arī selēns, mangāns, fosfors, dzelzs un nātrijs.
Joda skaitlis – 82.
Kosmētikā:
Makadāmijas riekstu eļļa ietver veselu kompleksu brīnumainu īpašību – tā reģenerē, mīkstina ādu, darbojas kā pretiekaisuma, atjaunojošs un mitrinošs līdzeklis. Lietojot to ilglaicīgi, tiek aizkavēti ādas novecošanas procesi, eļļa veicina ādas atjaunošanos, tās dabīgo tonusu un elastīgumu, izlīdzina krunkas.
Nereti makadāmijas eļļu dēvē par gaistošu, jo tā ļoti ātri iesūcas ādā. Tās bagātīgā sastāva dēļ šo eļļu iesaka izmantot celulita, kā arī novecojušas ādas, sausu matu, blaugznu un kuperozes ārstēšanai, jo eļļa baro un mīkstina ādu un ir lielisks antioksidants. Tādēļ pat, ja uz ādas vēl nav novecošanas pazīmju, sasniedzot 25 gadu vecumu, ir laiks sākt izmantot makadāmijas riekstu eļļu. Neviena cita eļļa tik efektīvi nenovērsīs nelīdzenas ādas problēmas.
Liftingam to var izmantot katru dienu – ādas kopšanai ap acīm, kā arī lai likvidētu ārējās vides negatīvās sekas – alerģiskus izsitumus, ādas lobīšanos, saules apdegumus un citus ādas bojājumus. Eļļas unikālās īpašības izpaužas, ārstējot fotodermatītu.
Masāžas eļļu maisījumā tā ir efektīva pie aptaukošanās.
Sejas kopšanai:
Uz sejas ādas (lūpām, kakla, ap acīm) makadāmijas riekstu eļļu var izmantot kā kosmētikas līdzekli, kas ātri un viegli iesūcas. Neatšķaidītā veidā šo eļļu iesaka kā efektīvu līdzekli meikapa noņemšanai, arī kā nakts krēmu un barojošu masku. Kombinējot to vienādās devās ar citām augu eļļām (mandeļu, avokado, jojobas, mežrozīšu, vīnogu kauliņu u.c.), kā arī kopā ar ēteriskajām eļļām (2–3 pilieni eļļas uz ēdamkaroti bāzes eļļas), iedarbība pastiprināsies. Eļļa ādas kopšanai izmantojama arī tīrā veidā un maskas sastāvā.
Makadāmijas riekstu eļļas regulāra izmantošana atjaunos sejas ādas elastīgumu, paaugstinās tās tonusu, izlīdzinās krunkas. Eļļa paātrina audu reģenerāciju, lieliski cīnās ar brīvajiem radikāļiem, novēršot audu novecošanu.
Makadāmijas riekstu eļļa aromterapijā ir ideāla kā bāzes eļļa ēterisko eļļu maisījumos. Tā lieliski sader ar anīsu, piparmētru, pačūliju, mirru, rožkoku, lavandu, cipresi un fenheli.
Makadāmijas eļļa matiem :
Taukainu matu gadījumā makadamijas eļļu lieto tīrā veidā: pirms matu mazgāšanas pāris eļļas pilienus ieziež matos, sākot no matu saknēm līdz galiņiem.
Sauso matu gadījumā eļļu tādā pašā veidā ieziež mitros siltos matos pēc matu mazgāšanas.
Uzmanību! Stiprākam efektam makadamijas
eļļai vai tās maisījumam ar žožoba eļļu var pievienot ēteriskās eļļas:
taukainiem matiem – uz 1 bāzes ēdamkaroti pa 2 ciedra vai cipreses, vai bergamota un citrona ēteriskās eļļas pilieniem;
sausiem matiem – pa 2 apelsīna un ilang-ilanga, vai mandarīna un sandala ēteriskās eļļas pilieniem. Šīs kombinācijas var lietot uzliekot uz ķemmes un ķemmējot matus 2-3 reizes dienā.
Lūk, efektīva recepte anticelulita līdzekļa un attīroša skrubja sagatavošanai:
100ml makadāmijas riekstu eļļas samaisīt ar divām ēdamkarotēm sausa sinepju pulvera un ēdamkaroti rupja maluma sāls. Ejot dušā, maisījumu piecas minūtes ierīvēt problemātiskās ķermeņa zonās (gurnos, sānos), pēc tam noskalot ar karstu ūdeni. Šī procedūra izmantojama ne tikai „apelsīna miziņas” profilaksei, bet arī kā alternatīva, kas lieliski aizstāj ziepes.