
Vaksācija mājas apstākļos.
Atbrīvošanās no liekā ķermeņa apmatojuma ir nodarbinājusi sieviešu prātus visos laikos. Pastāv vairākus gadsimtus vecas liecības par depilācijas veidiem senajā pasaulē, savukārt mūsdienu tehnoloģijas piedāvā dažādus efektīvus veidus, kā ātri un viegli atbrīvoties no liekā apmatojuma.
Vienkāršākais un nesāpīgākais veids ir depilācija – matiņu noskūšana vai likvidēšana ar speciālu krēmu palīdzību, neizraujot matu sīpoliņu, tomēr šai metodei ir savs mīnuss – matiņi ātri ataug un, bieži tos skujot, tie kļūst raupji un stingri.
Efektīvāks matiņu likvidēšanas veids ir epilācija – ķermeņa apmatojuma iznīcināšana, iedarbojoties uz matiņa zamādas daļu, likvidējot matu sīpoliņu. Pie šīs metodes pieder epilācija ar mehānisko epilatoru, vaksācija, fotoepilācija un lāzerepilācija.
Šoreiz detalizētāk pievērsīsimies vaksācijai – matiņu likvidēšanai, tos izraujot ar vaska palīdzību. Vaksācijā izmanto šķidro, cieto vai cukura vasku. Vaksācija ar cukura vasku vai cukura pastu jeb šugarings (sugaring) ietver īpašu tehnoloģiju, kas piemērota pat jutīgai un alerģiskai ādai. Tā ir mazāk sāpīga vaksācijas metode, kas mazina ieaugušo matiņu problēmu. Turklāt cukura vasks ir pilnībā dabisks līdzeklis, kas nekairina ādu.
Populārākās vaksācijas metodes ir vaksācija ar šķidro vasku (ar papīra strēmelēm) un vaksācija ar cieto jeb plēves vasku, ar kuru strādājot papīra strēmeles nav nepieciešamas. Parasti šķidro vasku izmanto lieliem ķermeņa laukumiem (kājām, rokām), savukārt cietais jeb plēves vasks ir piemērots jutīgām ķermeņa zonām (sejai, padusēm un bikini zonai). Šī metode ir sāpīgāka par matiņu noskūšanu vai likvidēšanu ar īpašas kosmētikas palīdzību, taču efekts ir diezgan ilgstošs (matiņi vidēji ataug pēc 4 nedēļām).
Vaksējot tiek novājināta matiņa folikula, tādējādi ataugot matiņš kļūst vājāks. Veicot vaksāciju regulāri, matiņi ataug retāki un trauslāki, tādēļ arī vaksācijas process kļūst ātrāks un mazāk sāpīgs.
Vieglākais ceļš uz gludu ādu bez liekā apmatojuma ir uzticēt vaksāciju skaistumkopšanas speciālistam un veikt šo procedūru salonā, taču, ja esat nolēmuši veikt vaksāciju mājas apstākļos, jāņem vērā sekojoši aspekti:
1. Lielos ādas laukumus (rokas un kājas) ērtāk un vieglāk būs novaksēt ar vaska kapsulām, kuras ievietotas speciālā vaska kapsulu sildītājā. Vaska kapsulas rullītis ļaus ātri un viegli uzklāt sasilušo vasku visā rokas vai kājas garumā.
2. Plēves vaska karsēšanai var izmantot ūdens peldi (karsēt vasku katliņā ar ūdeni), taču šāds karsēšanas veids ir diezgan neērts un laikietilpīgs, tādēļ bieži vaksācijai mājas apstākļos tiek iegādāts vaska sildītājs, kas paredzēts vaska bundžām (400ml vai 800ml, atkarībā no nepieciešamā vaska apjoma).
Kā lietot vasku un vaska sildītāju:
Ieslēdziet vaska sildītāju un ievietojiet tajā vaska bundžu vai vaska kapsulu, ja strādājat ar kapsulu sildītāju.
Uzgaidiet 20-30 minūtes, tad pārliecinieties, ka vasks ir izkusis un sasniedzis viendabīgu konsistenci.
Apstrādājiet vaksācijai paredzēto ādas zonu ar pirmsvaksācijas līdzekli (tas noņems no ādas liekos taukus un netīrumus).
Uzklājiet vasku pa matiņu augšanas virzienam.
Uzklājiet papīra strēmeli virs vaska un, stingri piespiežot, nogludiniet ar roku.
Turiet ādu nostieptu un noraujiet papīra strēmeli ar ātru rokas kustību pretēji matiņu augšanas virzienam.
Ja vaksāciju veicat ar cieto jeb plēves vasku, papīra strēmeles nav nepieciešamas. Atdziestot vasks sacietē un veido stingru plēvi, kuru jārauj pretēji matiņu augšanas virzienam, līdzīgi kā papīra strēmeli.
Šādā veidā apstrādājiet visas nepieciešamās ādas zonas.
Kad vaksācija ir pabeigta, noņemiet jebkuras vaska paliekas ar tam piemērotu pēcvaksācijas līdzekli (eļļu, losjonu, putām, emulsiju u.c.).
Pēc procedūras uz ādas var parādīties neliels apsārtums, kas ir normāla atbildes reakcija uz mata sīpola izraušanu, un tā ir pārejoša.
Ieteikumi vaksācijas veikšanai:
- Nedrīkst veikt vaksāciju tajā pašā dienā, kad veikts ķīmiskais pīlings, apmeklēta sauna vai solārijs.
- Vaksāciju nav ieteicams veikt, ja uz ādas ir brūces, nobrāzumi vai apdegumi.
- Varikozu vēnu gadījumā ieteicams izmantot vasku zemā temperatūrā
- Vasku nav ieteicams likt uz ādas veidojumiem (kārpām, izaugumiem u.c.).
- No nevēlamas matiņu ieaugšanas var izvairīties, dažas dienas pēc vaksācijas veicot dziļu pīlingu vai lietojot īpašus losjonus, kas paredzēti matiņu ieaugšanas novēršanai.
Leave a Comment